| Biuta95 a întrebat:

Am un papagal de 4 - 5 ani, il cheama Coco. A avut o pereche pe nume Cindy, insa am dat-o deoarece era foarte batausa, asta s-a intamplat acum cateva luni. De atunci nu am vrut sa ii mai iau pereche, un timp, ca sa isi revina la pene. Insa :

A inceput sa isi smulga singur penele, foarte des. Ce ar putea sa aiba? Ar fi bine sa merg cu el la veterinar.

4 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Nu il duce la veterinar, cumpara-i o femela sa aive cu cine sa se joace si sa faca prichindei.

| cherrybomb a răspuns:

Pune-te in locul lui parintii tai te-ar despartii de persoana pe care o iubesti mai mult decat pe tine? cE AI face?
Asa ai facut tu i-ai dat perechea.

| paul98112 a răspuns (pentru cherrybomb):

Are dreptate, tu ce-ai face daca n-ai mai putea sa-ti vezi perechea niciodata?

| BoAfan a răspuns:

Adui perechea inapoi sau i-a alta