| DeeaD1 a întrebat:

Am un papagal de azi de dimineata(de la ora 10)si nu a scos niciun sunet.Ma ingrijoreaza deoarece inainte de el am avut o papagalita care a inceput din prima sa,, vorbeasca". Perusii pot fi muti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e perus dureaza pana se obisnuieste cu tine, lasa-l macar o zi singur apoi...ia-l pe deget, lasa-l sa iasa din colivie..etc

| DeeaD1 explică (pentru anonim_4396):

Esti sigura ca il pot lua pe deget si sa il scot din colivie dupa o zi? Azi cand l-am scos din cutie ca sa il bag in colivie a zburat si abia l-am prins, dar nu a fost foarte agitat...

9 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

A păi e logic dacă îl ai numai de azihappy
trebuie să se obișnuiască cu tine
după ce se obișnuiește cu tine ți-ai dori să fie mutlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate durează puţin până se acomodează.
Nu te îngrijora!
Te pup!

| Karmesytta a răspuns:

Asa sunt aproape toate pasarile cand le cumperi si le aduci acasa. Timp de cateva ore nu scot niciun sunet si analizeaza incaperea.La un mom o sa scoata sunete:*

| Konan13 a răspuns:

DOAMNE! Intereseaza-te! Normal ca nu scoate nici un sunet daca e speriat! Tu nu ai fii daca cineva necunoscut te-ar lua de acasa?

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

In primele ore el incearca se se acomodeze in locul unde se afla.decise sti ca pana la urma scoate el un zgomot

| ali7777777 a răspuns:

Nici perusi mei nu au ciripit in primele ore de cand i-am cumparat, cred ca dureaza pana se acomodeaza find si singur papagalul tau, din cauza fricii.

| LuckyVictorious a răspuns:

Lasa-l sa se acomoseze. Probabil va ciripi in cateva zile. Nu te ingrijora happy

| Adynutza2002 a răspuns:

Buna!
Dureaza ceva pana se acomodeaza.
Lasa-l putin singur, cred ca asa o sa se acomodeze.
Te pup :*