| JustBeEvil a întrebat:

Am un papagal perus de vreo 4-6 ani.Eu ii dau drumul in fiecare zi sa zboare prin casa, dar d 1 an jumatate nu mai poate zbura mai sus de 5 cm.De ce? am vazut perusi de 9 ani care zburau fff bine!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul veterinar poate spune ce are cu exactitate!
Pa, pa.

| Alinna20 a răspuns:

Du-te cu el la veterinar!winking

| Patricia a răspuns:

E fata sau baiat? Are cumva un partener?thinking

| Patricia a răspuns:

Nu stiu ce are...thinking Daca zici ca in fiecare zi il lasi, are forma fizicalaughing
Du-l la veterinar, probabil o sa-i dea niste vitamine sau du-te la pet shop si cere mancare cu vitamine pentru pene...ce are pe acolo mai bun pentru el
Sau du-te la veterinar si intreaba pe cineva ce poate avea

| Ananas2 a răspuns:

Nu cred ca aveau 9 ani pentru ca perusii traiesc in jur de 6 7 ani
cand e mai batran ii slabesc puterile. perusii si asa nu zboara prea bine. pentru siguranta ta, du-te cu el la veterinar.winking bafta

| Iσαηα a răspuns:

Pai. Obseste... are organismul slabit. incearca sa-l hranesti mai consistent.
happy
FUNDA?

| pinguluk a răspuns:

Du-te la veterinar. + Cred ca a imbatranit.

| AnDrEyUzA a răspuns:

Poate papagalul tau are vreo problema la aripi, iti recomand sa il duci la veterinar.