| madalinutza01 a întrebat:

As vrea sa colectionez ceva, dar inca nu am gasit nimic care sa ma atraga. Voi ce colectionati? Sau macar dati-mi niste idei.

Multumesc. happy. [funda; x]

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Servetele,cheitele alea de la dozele de suc/bere,fel de fel de clame,toate modelele,cu paiete/fara, cu fundite, bratari impletite ( http://myawesomeplace.com/......-v-uri.jpg ), sireturi :)),nasturi,postere,si mai nou mi-am gasit prin niste caiete mai vechi,un dosar plin cu lucrari si teste din clasa I,pana in a VIIIa, ai putea si tu sa le cauti pe ale tale, si sa le pui frumos intr-un dosar;;) bafta!

15 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nici eu nu colectionez nimic,dar ar fi fain sa pot colectiona ceva ce folosim noi fetele (clamite,oja,machiaj,bratari, lantisoare, cercei...etc)

| BlueEyes a răspuns:

Eu colectionez scoici de pe plajabatting eyelashes.Le tin intr'un vas de sticla, mie chiar imi plac happy

| alinutzy19 a răspuns:

Servetele\scoici\timbre\pietre\poze\...

| andreeutzsa a răspuns:

Eu colectionez scoici pietre mai frumi.reviste anumit carti sau o colectie cum e adevaru sau corpul uman depinde ce ii place sau chiar la unele petale sau frunze rugini le presez sau timbre depinde si ce ai tu... sper ca te-am ajutat fundalove struck

| Adiitza a răspuns:

Eu colectionez bancnote, fise vechi

| ChickSWhisper a răspuns:

Hey!
De cand sunt mica am colectionat monede/bacnote, sticlute de parfum, mingiute, servetele, carti de vizita.
Ai putea colectiona si alte lucruri: timbre, haine(facute inainte de revolutie), oja, obiecte vintage, carti, desene facute de colegi(nu trebuie sa aiba obligatoriu talent), poze, mini povestiri(scrise de tine, colegi, parinti.), postere, amintiri.
Sper ca am ajutat.:*

| dany3la a răspuns:

Eu colectionez cercei.Fie ca sunt bobite fie ca sunt rotunzi nu conteaza.Am aproape toate cuulorile desi mai multe am roz pentru ca e culoarea mea preferata.In total am 70, si o sa imi cumpar cat mai multe.

| ioannaa_4634 a răspuns:

Poti colectiona stickere, nasturi, insigne, capace de bere sau suc sau de ce vrei tu, ate, bratari, cercei, lantisoare, medalioane, martisoare... cam tot ce gasesti in jurul tau happy eu intr-un timp colectionam pachete de tigari goale si faceam diferite constructii din ele happy sper sa te ajute. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu colectionez difuzoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cd-uri,de toate firmele si culorile :p

| BloodMagickNecromance a răspuns:

De la un timp colecționam șervețele cu diferite modele, oje, brățări, inele, etc.

| DenniDen a răspuns:

Pai servetele minbi abtipilduri cani oje ceva care tie iti place multhappy...Bafta!

| AlinChis a răspuns:

Poti sa colectionezi ex:poze cu iepuri sau cu orice animal, breloguri...

| Sofikutza a răspuns:

Am cateva idei despre ceea ce pot colectiona:
1) timbre (ooof ce original)
2) imagini frumoase
3) pixuri scrise/nescrise
4) diferite ""fantikuri"" de la bomboane sau sapun etc.
5) fire de par, de unde (scoala, cand mergeam pe drum) si ale cui sunt
6) frunze, iarba, crengute si floricele
7) idei care-mi vin in cap (adica un jurnal pliiiin)
8) dorinte
9) desene proprii
10) metode de a iti implini dorintele
11) biletele de troleibuz
12) foite frumoase, pixuri frumoase, materiale frumoase etc.
13) selfi de ale mele cu cineva/fara nimeni
14) diferite pachete folosite/nefolosite de ceai, cafea, cacao calda etc.
15) batareici (accumulatoare)
16) diferite ate
17) bani vechi/rupti/din alta tara
18) toate cosiakurile mele
19) diferite crupe
20) curiozitati din toata lumea
21) pietre frumoase
22) scoici

| Deeax_3929 a răspuns:

Eu una colectionez mingiute din cauciuc colorate ( sunt practice cand te plictisesti )