| Sasukesmecherul a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un hamster(pitic) si nu stiu ce fel de cusca sa ii iau. Imi recomandati si mie o cusca buna cu toate accesoriile pana in 150 de lei? Si vreau sa stiu daca e bine sa umplu inauntru in cusca cu rumegus cativa centimetri pentru ca am auzit ca sapa si mi-a spus cineva ca nu este bun rumegusul, dar am vazut la multe persoane'

4 răspunsuri:
| Genevaaa a răspuns:

Altceva decat rumegus nu ai ce sa pui, asa se tin animalele astea, porcusorii de guineea, hamsterii..., iepurii daca sunt se casa.Cat despre cusca, e cam greu sa gasesti cu toate accesoriile la pretul maxim de 150 lei. Si eu am un rozator si ma ingrozeam cand vedeam pe net ce preturi sunt la niste lăzi de plastic... (cuști) incearcă să confectionezi tu singur ceva pentru el, sau caută pe olx prin zona orasului tau, sigur este mai ieftin di poate ai noroc!

| Sasukesmecherul explică (pentru Genevaaa):

Uita-te la intrebarile mele cu custile, sa imi zici is ok

| lintemaria a răspuns:

Buna, cea mai buna alternativa de cusca pe care am gasit-o in Romania pana acum este aceasta https://www.emag.ro/......D1MXDWBBM/ Am folosit jumatate din panouri sa fac o cusca tip 4x4, si restul pentru un tarc rezistent in care pot sa ma joc cu hamsterul meu, fara sa imi fie frica ca se va lovi. Este foarte rezistenta, panourile nu sunt de plexi, sunt de plastic, dar e usor de carat si foarte usor de montat. Legat de asternut, rumegusul chiar nu este o alternativa buna, poate sa contina si lemn de rasinoase care provoaca infectii repiratorii, cea mai buna varianta sunt peletele moi de hartie, acelea care arata ca popcornul. Pot fi decompresate si facute pufoase, si hamsterul meu le iubeste. Ii tine de cald bine iarna si poate sa le puna in gura si sa le transporte mult mai usor decat rumegusul, de care nici nu se atingea. Acesta este asternutul pe care il am eu https://www.maxi-pet.ro/......l-1kg.aspx Sper ca te-am ajutat! Daca mai ai orice intrebare, pot sa iti raspund.

| Sasukesmecherul explică (pentru lintemaria):

Din pacate am vreo 5 pisice, nu pot folosi acele panouri.
Nu exista nicio cusca de 60x40? eu nu am gasit. si tin sa mentin ca nu am avut niciodata hamsteri sad