supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

V-a salvat vreodata invatatul pe ultima suta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intotdeauna. E bine sa lasi lucrurile mai la urma pentru ca te invata mai bine sa gestionezi timpul si situatiile de criza, iar la un job (de birou) de multe ori vei fi pus in astfel de situatii.
Chiar si Bill Gates avea o vorba legata de fix acest lucru.
Dar de ce ziceam nu intotdeauna? Pentru ca nu toate lucrurile pot fi salvate intr-o perioada scurta de timp. Uneori te apuci de ceva mult prea tarziu ca sa mai termini. In rest depinde de noroc.
Sunt cazuri de studenti prin facultate care invata doua chestii si fix aia le pica si au luat fericiti un 5, iar altii invata mai mult ca sa ia nota mai mare, ori cine stie, se mai intampla sa invete mai mult si sa nu pice pe subiect sau sa nu indeplineasca o parte de punctaj la o anumita proba si tot sa pice mai ales cand sunt si niste profi mai smintiti.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| SilentRain a răspuns:

Mda,dar nu este foarte util

| RainmakerX a răspuns:

Si inca de cate ori laughing

| Justme1997 a răspuns:

Da, asa am învățat pentru fiecare test sau examen laughing

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pff clar. E foarte important sa inveti cum sa copieziwinking

| Elide a răspuns:

Da,în ultima săptămână

| FruttiFresh300 a răspuns:

Întotdeauna laughing învață in timpul anului cum sa copiezi, iar la examene răsfoiește pe ultima sută că ăla nu-l poți numi învățat. E combinația perfectă laughing

| Visereale a răspuns:

Da,dar am fost la limită