| eXtrike a întrebat:

Bun, deci pisica mea a fost afara si a prins o vrabiuta (nu stie sa vaneze nici sa muste, nici macar sa rontaie un os nu poate) si a venit cu el in gura in casa, l-am ingrjit noi putin nu manca, nu zbura nu se misca, dar dupa cateva ore a inceput sa se miste si a zburat putin, dupa tipa, iar dupa isi daduse drumul la zbor, asa ca dimineata, il tineam la geam sa zboara, tiipa si statea acolo straight face

Ce sa fac cu el straight face? sau ce o avea de zboara doar in unele momente.

E vrabiuta si pare a fii pui (cred thinking)

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Vrabiuta aceea este un mic puisor. Si, nu are de unde sti sa zboare pentru ca inca este prea micuta! Dar poate te va ajuta asta: http://www.libertatea.ro/......06174.html ce zici?!
Daca nici acea metoda nu functioneaza incearca sa o cresti pana se face putin mai mare si apoi du-o afara plus ca daca va vedea si pasari zburand poate ar vrea si ea/el.

| TurnOn a răspuns:

Pai...daca as fi in locul tau as ingrijio inca o zi sau 2 apoi as duce-o undeva aproape de casa dar unde sa nu fie prosti ca s-o omoare si as lasa-o acolo! poate i-as mai aduce mancare! daca nu vrei s-o mai tii atunci poti s-o duci mai repede afara! alta varianta: daca vrei s-o inveti sa zboare du-te cu ea la un coleg sau prieten care are papagali sau pasari in general si las-o sa zboare pe acolo! ATENTIE : cele 2 pasari sa nu se certe sau sa se bata!
in orice caz cand o lasi afara sa mai fie pe acolo cateva vrabiute!

| LoveSelena a răspuns:

Hello!
Si eu am avut o vrabiuta in casa ii dadeam apa, hrana tot, dar a murit caci era pui si am plans.Trebuie sa ii dai drumul caci nu poate rezista in caza dardaca el nu vrea asta e.Pleaca cand vrea.Nu iti fa griji

| eXtrike explică:

Am incercat sa o las afara, am pus'o intr-un copac si a zburat jos si de acolo a stat nemiscat straight face

Nu stie sa zboare... cred eu si nici nu stiu cum sa o invat.

| eXtrike explică:

I-am dat drumu, si-a venit niste vrabiuta, fiecare facea nu stiu ce scheme (hee hee ) si-am lasat-o, am procedat corect?

| A3tius a răspuns:

Du-o la veterinar. Poate are o plaga pe care nu ai vazut-o tu sau un os rupt sau fracturat. Sa stii pisicile dasi tu nu crezi ca stiu sa muste sau sa omoare sunt pradatori aproape naturali, deci desi ranule nu par a fi externe, ele pot fi interne. pe scurt: VETERINARU`! Funda!