| Deea_7017 a întrebat:

acum 2 ore catelusa mea a fost muscata, cred ca de un alt caine, de burta.Acum i s-a format ca o galma mare si i s-a invinetit.Nu stiu ce sa ii fac, nu am posibilitatea sa o duc acum la veterinar...credeti ca va supravietui? spuneti-mi ce trebuie sa ii fac...va rog:*

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Spune-mi de unde esti, viitorul meu cumnat e veterinar, poate te pot ajuta!
sau daca poti sa imi dai mai multe detalii si il sun maine s il intreb ce e de facut

| Kristinikaaa a răspuns:

Poate ca a facut un hematom, dar in niciun caz nu o poti lasa asa. Du-o urgent la veterinar, orice muscatura este periculoasa si se poate infecta extrem de rapid!

| skif2skif a răspuns:

Trebuie dusa sau chemat un medic veterinar.Probabil acel caine nu era vaccinat. Oricum nu o poti lasa asa...