| IlieTiti1 a întrebat:

Am o catelusa, are cateva luni, e micuta, a fost muscata de un caine mai mare si nu mai mananca sta jos si chelacaie. Am sunat un veterinar dar poate veni doar seara caci el este ocupat.Mai poate scapa sau daca stiti ce as putea sa ii fac sa reziste macar pana vine veterinarul!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă mersul la un alt veterinar este exclus (în funcţie de zona în care stai) şi nu găseşti nici vreun medic oarecare, care având totuşi ceva experienţă cu tot felul de bolnavi ar putea să vă ajute, curăţă rana, dacă e una deschisă, cu un tampon cu apa călduţă (nu cu spirt!), încearcă să linişteşti câinele cu blândeţe, nu îl ţine în frig în niciun caz şi bate-l la cap pe veterinar să vină mai repede!

NOname
| NOname a răspuns:

Până la urmă ce s-a întâmplat? A venit veterinarul? Ce a zis? Cum se simte câinele? Care e pronosticul?

| IlieTiti1 explică (pentru NOname):

Se simte mai bine, are tratament de luat, si e bine ca a inceput sa manance

| NOname a răspuns (pentru IlieTiti1):

Chiar e bine. Mă bucur.
Să ai grijă de ea și în continuare! Însănătoșire grabnică!

| Sonia822 a răspuns:

Du-o la alt veterinat, sau deplaseaza-te tu cu ea la veterinar, daca el nu poate. Sunt unele cazuri unde, daca e ceva grev si nu se intervine la timp, nu mai rezista pana deseara. Atentie sa nu zgudui catelusa si sa-i faci mai mult rau. Ia-o in pozitia in care e acum, fara sa o intorci pe toate partile sa nu rupi ceva. Sanatate, si linisteste-te

| udrescuf a răspuns:

Incearca sa dezinfectezi rana cu spirt sau antibiotic, sau du-o la un alt medic, daca nu potu pune-o la caldura sa nu stea afara in frig.

| PepsiGirl a răspuns:

Du-o la veterinar nu aștepta! Cred ca poți găsi încă un medic disponibil

| theosinc911964rsr a răspuns:

Da-i suturi pana moare, termina-i suferinta

| IlieTiti1 explică (pentru theosinc911964rsr):

Cand nu o sa mai am creier

| theosinc911964rsr a răspuns (pentru IlieTiti1):

Adica acum?