| Ezlot a întrebat:

Salut.am o catelusa, rasa ciobanesc mioritic are cam 6 luni.as vrea sa stiu cam pe la ce varsta intra in calduri si cand este bine sa o imperechez.credeti ca mai sunt la cautare puii de ciobanesc mioritic.
P. S: nu o cresc pentru a obtine bani din vanzare puilor.

Răspuns Câştigător
| Darcos a răspuns:

Caldurile apar pe la 7, 8 luni...Acestea apar din 6 in 6 luni-este de preferat sa o imperechezi intre a 9-15 zi
P.S. :Sa nu o imperechezi cand are prima data calduri...

3 răspunsuri:
| Bolognese_Kennel_Iulia_U._1979 a răspuns:

Un catel de talie mare nu se monteaza mai repede de 2 ani. Daca nu ai pedigree la caine si nu e dus in expozitii de ce vrei sa montezi? tii cati catei sunt parasiti? Stii ce implica o fatare si munca timp de 2 luni cu puii? Stii ce cheltuieli ai?

| Ezlot explică (pentru Bolognese_Kennel_Iulia_U._1979):

Da crezi ca daca un catel nu are pedigree nu e caine sau ce...si nu imi duce u grija pentru bani ca am.ca daca nu aveam nu ii dadeam atatea suplimente si manacare buna...si puii ii dau deoarece spere deosebire de tine am prieteni care iubesc caini si eu doar am intrebat. decat sa peimesc raspunsuri idioate ca a le tale mai bine ma bat.

| Bolognese_Kennel_Iulia_U._1979 a răspuns:

Pune mana si informeaza-te! Vrei sa iti montezi cainele si tu habar nu ai de nimic. Rusinica!