| GiuliaMariaaa a întrebat:

Bună!

Acum 3 zile, pisica mea a plecat. Eram foarte îngrijorată pentru ea, dar de dimineață am gasit-o. Problema e că nu mănâncă absolut deloc. Nici lapte, nici pliculețe, nici nimic altceva. În seara asta a baut putina apa. Imi e frica. Ce credeți că i s-a întâmplat? Nu pot să o duc la veterinar acum, deoarece e cu programări. Credeți ca a mâncat ceva otrăvit? Să o oblig să mănânce?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poate e speriat sau a pățit ceva.
Vezi ceva diferit în comportament, se uita speriata, tresare la. zgomote?

| dinaprilie a răspuns:

laughing e hranita si para hranita..cand o sa moara de foame o felina cred ca o sa mai treaca ceva timp.

| Adolf8 a răspuns:

Bună! În perioada de împerechere este posibil să fi fost și la vânat de șoricei, porumbei etc. Posibil este sătul și nu mai are poftă pentru hrăniță. Însă ar fi bine să suni un doctor veterinar să îți spună și el părerea lui. Mult succes!

| GiuliaMariaaa explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Veterinarul mi-a spus că a fost vorba de parvoviroză, deoarece cu o săptămână în urmă o dusesem la sterilizat și a luat virusul din clinică. Am aflat asta după ce și celelalte 3 pisici s-au îmbolnăvit.