| BlondicaTha a întrebat:

Buna acum in vreme de o luna mi-a murit cainele si vreau sa-mi iau altul dar de data asta vreau sa imi iau un caine de rasa imi puteti spune ce fel de rasa nu vreau sa fie una care musca vreau ceva care latra bland asa ceva daca stiti o rasa asemanatoare imi spuneti si de unde as putea sa mi-a iau doar daca stiti.Va multumesc oricum.

11 răspunsuri:
| DeeaDeuTsa a răspuns:

Păi dacă stăm să gândim logic, orice câine latră şi muşcă. Chiar dacă îţi iei unul mic (gen 2 luni), când va creşte va lătra şi muşca. Dar ca să nu ai probleme în caz de va fi rău şi să muşte copii, alea-alea, îl înveţi de mic ce-şi-cum! Rasă îţi poţi lua una care să-ti placă că doar e al tău. Eu dacă ar fi să aleg, aş alege un Terrier alb sau un Bichon (nu contează de care, cam seamănă între ei).

| 愛日本 a răspuns:

Un chow chow ☻sau
Pomeranian

| karsivan a răspuns:

Shitzu este mic docil dragut, nu musca eu zic ca este ideal pentru o fata, plus poti sa-l toaletezi sa-l motezi sa-i pui pampoane si etc

| KinderBeeeib a răspuns:

Ce zici de un Bichon eu una sunt pasionata de animale foarte mult si am 2 bichoni ma rog am avut 2 acum am unul si sunt foarte draguti si ii poti dresa destul de repede si se ataseaza repede de stapan.Il poti lua de pe net, din targ, de la crescatori sau din pet-shop dar sa ai grja sa nu te fraiereasca.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Daca vrei un catel mic poti sa iti cumperi un bichon havanez.Costa in jur de 3 milioane. Daca iti inveti cainele sa nu muste atunci nu va musca dar daca il inveti prost...educatia lui lasa de dorit.
Poti sa iti cumperi daca iti permiti un bichon maltez.Cum doresti tu.
Pa-Pa!

| Shavoo a răspuns:

un caine care musca. musca pentru ca asa il inveti tu. Eu am vazut chihuahua care musca si pitbulli care n-ar musca un tantar. Acum depinde. tie ce caine iti place?
Eu personal am un bandog ( Dog argentinian mix pitbull) E femela. si e foarte jucausa si afectoasa pentru ca asa am invatat-o. Acum depinde de tine daca vrei un caine sau un bibelou. Enumera-mi cateva trasaturi ale caracterului tau. Cat timp liber ai pentru el... stai la curte sau la bloc etc. Si iti voi recomanda o rasa.

| BlondicaTha explică (pentru Shavoo):

Stau la curte.

| Shavoo a răspuns (pentru BlondicaTha):

Am inteles... dar nu mi-ai raspuns la toate intrebarile

| PandaaKid a răspuns:

Bichon Maltez

| dulcikademine a răspuns:

Pai ce marime vrei? De apartament sau curte? Care au nevoie de multa atentie? Usor de dresat?