| Ukka96 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa castig niste banuti. Sunt din Bucuresti. Ce pot face?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci la biroul de somaj si intrebi la ghiseu ce locuri de munca sunt disponibile pentru minori de 16 ani.

| ombladon a răspuns:

Daca erai din Botosani, poate te rezolvam eu laughing

| adyadyadi a răspuns (pentru ombladon):

N-ar fi rau ca am neamuri si acolohappy

| Shottas a răspuns (pentru adyadyadi):

Pe cine?

| ombladon a răspuns (pentru adyadyadi):

Eu rezolv doar fete laughing

| Shottas a răspuns (pentru adyadyadi):

Imi poti da un pm cu un id de mes..sau un posteaza un id facut la misto..care nu iti trebuie si daca vrei iti dau detalii...

| Shottas a răspuns (pentru Shottas):

Scuze ..nam citi posturile in ordine..Pentru varsta asta n-am decat camerista. iar u esti baiat si nu cred ca iti arde sa dai cu matura... pentru raluk daca vrea si le are cat de cat cu calculele ii pot oferi un post si la un butic micut (cu putine produse) sau ca ospatarita.

| felicia1998 a răspuns:

Ai putea sa faci bijuterii handmade pe care sa le vinzi pe urma, de asemenea ai putea sa vinzi lucrurile vechi de care nu mai ai nevoie si mai sunt inca in stare buna.

| mat31new a răspuns:

Vezi la mcdonald's sau restaurante daca au nevoie de ajutor.

| NicollHellen a răspuns:

Da add la ladys. business si te voi ajuta sa obtii ceea ce doresti. Nu e vb de videochat, bani facuti de pe diverse site-uri sau farsa. Poti castiga de la 50 de lei in sus o data la 2 saptamani.

| Shottas a răspuns:

Am eu (parintii mei) in costinesti bar, magazin si camere de cazare pentru care imi trebuie prsonal la vara daca te intereseaza iti pot oferi un post de camerista ..destul de lejer incat sa ai timp si de plaja etc.

| adyadyadi a răspuns (pentru Shottas):

Am 15 ani sunt baiat alte posturi in afara de camerista nai? chelner barman orice la vara! the_misk28

| rigo23 a răspuns:

Buna! Ai putea sa ii ajuti pe parinti tai si sa fi ascultatoare, ei in schimb sa te recompenseze cu niste banuti.

| JustSmile92 a răspuns:

Ai putea sa incerci ceva gen promoter. Stiu ca varsta minima la care fac angajari este 15 ani deci nu o sa ai o problema cu asta.

| Ukka96 explică:

Nu mersi...happytonguelaughing

| Incoerent a răspuns:

Pai mai e putin si vine vara. Nu stiu... Unii se angajeaza la fast-food. Nu necesita carte de munca si nici nu e neaparat sa ai 18. Daca mai ai si ceva cunostinte care te pot ajuta... Iti scoti bani linistita happy