| Rolly a întrebat:

Sal, am 14 ani si as vrea sa incep sa fac banuti ca sa ii am pentru imi cumpara lucruri folositoare fara ajutorul parintilor. vreo idee? sa nu fie ceva foarte greu, dar sa castig ceva banuti chiar daca nu is multi happy

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
La 14 ani ai putea sa mergi pe la restaurante, firme de parfumuri, incaltaminte, imbracaminte si sa intrebi daca au pliante, si daca poti sa le imparti tu, in schimbul a unei sume de bani.Nu vei castiga prea multi din aceasta "munca", dar e acceptabil.(70-80 ron).

O seara placuta

| TąNyą a răspuns:

Un singur lucru îţi zic nu te duci la fastfooduri ( KFC, MC-Donald's, etc ) pentru că ăia te freacă până pe la 12 noaptea sau chiar mai mult pe bani puţini. Fiind copil. îşi vor bate joc.

T.

| DudăMalefică a răspuns:

Salut!

Si eu am vrut sa ma angajez asta-vara, dar m-am gandit prea tarziu si nu am mai gasit.Asta e! Iti urez mai mult noroc decat mie.

Poti sa cauti pe internet:

-Distribuitor pliante = stai la semafor si imparti pliante sau poti sa mergi prin oras si sa le pui in cutiile postale

-Meditator = daca esti bun la scoala

-Bona Copiii/animale = ai grija de copiii sau animale cat timp parintii/stapanii sunt plecati

Funda?happy