| Alexxxandra3 a întrebat:

Am 2 iepurasi cap de leu si as vrea sa-i mai las si liberi prin curte, insa am iarba peste tot. Este o problema daca mananca?

Răspuns Câştigător
| Daniel_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu, deoarece atat cat nu este otravită poate sa manance cat vor ei.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca au deja 2 luni (mananca deja verdeturi), atunci le poti lasa sa zburde afara, sa manance iarba cat vor.
Trebuie insa sa ai grija de 2-3 lucruri:
- iarba sa fie curata, nestropita cu insecticide
- sa nu fie (balti) de apa in zona, sa nu bea apa
- sa nu fie plante otravitoare in zona unde mananca
- sa nu se umple cu capuse, fiindca aceste insecte sunt tare raspandite in ultima vreme, pana si in orase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mîncarea lor preferată, nu cea de a pet shop.

| Andreeush a răspuns:

Dacă au peste 4-5 luni iepurașii nu ar fi nici o problemă să mănânce iarbă.

Răspuns utilizator avertizat