| TasieSimona a întrebat:

Am cumparat o orhidee alba foarte frumoasa si cu flori si cu multi bobocei. Problema este ca boboceii incep sa se ingalbeneasca si au tendinta sa cada. De la ce se intammpla asta si ce pot face? Multumesc.

2 răspunsuri:
| mihaelaalol a răspuns:

S-ar putea sa fie de la soare....Incearca sa o tii intr-un loc umbros.De asemenea, pe caldura aceasta plantele au nevoie de apa deci trebuie udata des.
sper ca te-am ajutat!big grin

| TasieSimona explică (pentru mihaelaalol):

Soare direct chiar nu are. In legatura cu apa, este udata destul de des. Florile sunt foaarte frumoase. Se mentin. Insa boboceii sunt problema.