| Teodora_Madalina_1992 a întrebat:

am primit o orhidee f frumoasa dar urmatoarea zi a inceput sa i se ingalbeneasca frunzele si sa-i cada bobocii ce sa fac cu ea?crying

Răspuns Câştigător
| diverse a răspuns:

Ar trebui sa o scoti la lumina sau sai cumperi fertilizant si sa o uzi regulat cam o data la 3 zile iarna nu uita de funda

2 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

E f.pretentioasa la udat.Da-i apa la 2 zile dar putina. Daca se strange apa in vas dupa ce-o uzi, scurge acea apa.Pt a pastra umiditatea presara deasupra pamantului putin nisip sau un pic de rumegus mai mare.

| ema_2625 a răspuns:

Sau pune-o in apa cu zahar