| Valig8 a întrebat:

Am cumparat un rottweiler dar eu nu am avut ocazia sa il vad, doar cand a ajuns la mine si are o pata alba in piept si capu mic, stiu ca la rott trebuie sa aiba capula mare.

Am niste poze pe facebook imi puteti spune daca este de rasa daca nu voi ce credeti ca e rott si cu.

Si daca ii cade blana de pe piept si creste alta neagra?

ESTE UN ALBUM NUMIT ROTT: https://www.facebook.com/UrasteTot

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Http://www.rottweiler.net/......chest.html
Uite aicea cineva cu aceiasi problema ca a ta, capul e ok, e un pui, cauta numa pe google img poze cu pui de rott si vei vedea, daca ai pedigree la el e perfect, daca nu, nu iti fa mari griji ca nu poti concura cu el asa oricum. Dar na... cum vrei, totul e la latitudinea ta.
P.S. Blana nu o sa ii se schimbe, asta e genetica.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca are alb si 1 cm nu e rott.Nu ii cade, asa ramane.

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru viotedy):

Esti prost informat.

| viotedy a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Bine ca esti tu superinformat.Pata alba la rott..rad si cainii.

| viotedy a răspuns:

Probabil e cu lup ca are si botul cam lung.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Blana alba nu o sa ii cada, asa o sa ii ramana.
Cred ca este ciobanesc german + rottweiler, deoarece are botul prea lung pentru un rott.