| karminuta a întrebat:

Buna tuturor! Am o problema (nu e chiar a mea) ieri mama mi-a adus o capra la bunici si ieri era foarte speriata. Si inca mai este. Iar ieri a dat 1, 5 de lapte si astazi un spert de litru si nu mananca n imic numai din palma, iarba nu mananca de loc apa nu a baut nici azi nici ieri. Asi vrea tot timpul sa iasa dintr-o cusca (cusca e foarte mare). Si nu stiu ce sa fac sa manance. Daca aveti raspunsuri dati-mi-le si le voi vota pe toate si dau fundita cui imi spune cea mai buna solutie.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Asa sunt animalele cand ajung intr-un loc nou/strain.Sunt mai speriate si au nevoie de timp pentru a se acomoda.
Asa mi s-a intamplat mie cu hamsterul.
Cand mama l-a cumparat si l-a adus acasa nu a mancat 2 zile.Nu manca cand eram noi in camera.Nici nu se misca in cusca.
Apoi dupa ce timpul a trecut s-a acomodat si a inceput sa faca galagie, plus ca ne cunostea pe toti, sarea, alerga, se simtea bine.
Asteapta si ai sa vezi ca si capra ta se va simti bine.
Este foarte important sa nu o speri. Daca ea se va speria de voi, nu o sa stea sa o mai atingeti, plus ca va ramane cu traume.
Acesta trebuie sa vada ca stapanii i vor binele.

5 răspunsuri:
| ArtisticWorld a răspuns:

Poate trebuie sa fate. Sunt sigura de asta.

| iEmonel a răspuns:

Cumperi un meniu de la KFC si il pui afara si o sa iasa din cuscalaughing

| CoffeeTIME a răspuns:

Scuze nu am atata timp liber laughing

| Toxic_5027 a răspuns:

Probabil ii ea ceva timp sa sa acomodeze. Daca vezi ca nici nu bea apa incearca sa-i dai tu cu un biberon sau cu o seringa mai mare ca sa nu se deshidrateze. Daca nu se observa imbunatatiri cheama veterinarul, poate e bolnava. Sper sa se faca bine!:*

| dyana_9922 a răspuns:

Pai trebuie neaparat sa o duci la un medic veterinar poate avea probleme digestive.mult succesbig grin