| Bombonicileee a întrebat:

Am găsit azi dimineața un cateluș în fața curții mele. Este foarte mic și fragil. Nu prea știu să estimez ce vârsta are. L-am luat și i-am pus niște lapte cald însă nu mănânca nimic. Nici până acum nu a mâncat nimic și nu știu ce aș putea face să-l ajut. Îmi puteți da un sfat?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i lapte cu biberonul. Poate ca este sub 6 saptamani.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te cunoaște, nu e obișnuit cu tine. Oferă-i dragoste. Ori, s-ar putea să aibă paraziți intestinali. Majoritatea cățelușilor sunt foarte vulnerabili la viermii intestinali. Dacă are abdomenul umflat, nu mănâncă, are stări de vomă etc. Trebuie să mergi la medic, pentru a-i administra soluția/pastiluța împotriva lor.
Când îi oferi lapte, diluează-l cu puțină apă. Deschide-i boticul și dă-i treptat, cu o seringă, fără ac.
Ex: https://www.youtube.com/watch?v=JrvxGIDMGUM

| Username55 a răspuns:

Incearca in continuare sa-l hranesti

| fabyy1998 a răspuns:

Poate e prea mic si nu stie sa manance, pe multi am auzit ca ii hranesc cu biberon de bebelusi

| PaulaDaria a răspuns:

Dai cu biberonul ca poate este mic si nu stie sa manance ai grija de el si tine-l la caldura daca candva va ploua si ii va fi frig.

Sa nu ii mai dai lapte intr-un vas ca el nu bea ca nu stie.
Cumpara un biberon, ori daca ai sa ii pui lapte si sa beie ai grija cum il indopi si sa tii corect biberonul ca sa poate sa il beie