| Marry_2448 a întrebat:

Buna :*!, am gasit si eu un caine lup :*.din pacate acest caine a fost obisnuit numai cu carne si nu vrea sa manance mancare de caini sau manacare normala! cum l-as putea obisnui? MULTUMESC :*!

5 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Eu zic ca daca i se face foame mananca orice mai ales un caine lup care is niste mancaciosi cat ei de mari big grin lasa-i mancarea langa el cand ii va fi foame va manca si ce are langa el. Bafta.

| SAMM0603 a răspuns:

Nu lasa cainele infometat straight face
Doar scoatei din meniu. In loc sa manance de 3-4 ori carne pe zi, ii dai doar de 2 ori. Dupa o saptamana ii dai doar o data pe zi, apoi el se obisnuieste cu mancarea de caini si ce ii mai dai tu si uita de carne. happy
Sa nu-l lasi infometat, mai ales daca e lup pentru ca va musca oameni de foamewinking

| Patrick0Star a răspuns:

Pai ai putea sa ii dai din ce in ce mai putina carne. Si exact cum a spus si seby sa nu-i lasi mancarea la discretie, daca mananca atunci bine, daca nu, nu. Dar e de preferat sa incerci sa-i dai de mancare doar de doua ori pe zi. Oricum mult succes!

| seby8414 a răspuns:

Pai am intalnit si eu problema asta dai de mancare doar mancare de caini sau paine orice doar u carne si daca nu mananca nu-l rasfata lasa-l asa infometat ca pana la urma va manca tot ce ii dai lasa-l asa o zi doua si va manca orice crede-ma

| Daaaayyy a răspuns:

Asa face si catelusa mea.Pai mai intai i-am luat mancare decaini.Nu vroia.Am pus putin lapte si a mancat.Sau daca nu, nu-i mai da altceva in afara de pedigree.O sa manance de buna voie laughing Asa mi-am invatat catelusa sa manance ce trebuie :*