| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Am gasit un shoim cu aripa ranita plina de viermi,l-am dus la veterinar,i-am dat cu apa oxigenata,pudra cicatrizanta si am cules cu penseta viermisorii. Daca folosesc prea des apa oxigenata,ii poate dauna? are probleme si cu un piciorus, este negru si am inteles ca s-ar putea sa si-l piarda de tot.Eu ii pun o compresa cu ceai de galbenele poate totusi se intampla ceva. piciorusul il misca dar foarte putin..Cu ce sfaturi ma puteti ajuta, ce sa-i mai fac?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu-i va face nimic apa oxigenata,este dezinfectant. Cred ca daca ai spala rana bine cu apa oxigenata, dar pusa intr-o siringa, ca atunci cand dai sa fie cu jet ar trebui sa iasa viermisorii de acolo. Atata timp cat aia exista acolo ii va face rana si mai mare, fiindca aia mananca acolo si va face infectie. Fa tot posibilul sa scoti viermii de acolo.
Cred ca nu va fi problema daca ramane fara un picior, am vazut cori care nu aveau un picior si erau bine mersi.

| Tinna_Cristina_1989 explică (pentru RedNose):

Din pacate a murit chiar aseara..iti multumesc pentru raspuns.

| RedNose a răspuns (pentru Tinna_Cristina_1989):

Imi pare rau pentru elsad

4 răspunsuri:
| Tinna_Cristina_1989 explică:

Mentionez ca inca mai are viermisori in aripioara...va scapa de ei cu apa oxigenata?

| AlmostFamous a răspuns:

Ce hoit ai gasit ma?