| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Buna Am gasit un shoim cu aripa ranita plina de viermi,l-am dus la veterinar,i-am dat cu apa oxigenata,pudra cicatrizanta si am cules cu penseta viermisorii. Daca folosesc prea des apa oxigenata, ii poate dauna? are probleme si cu un piciorus, este negru si am inteles ca s-ar putea sa si-l piarda de tot.Eu ii pun o compresa cu ceai de galbenele poate totusi se intampla ceva. piciorusul il misca dar foarte putin..Cu ce sfaturi ma puteti ajuta, ce sa-i mai fac? cu apa oxigenata voi termina cu toti viermii? N-am confundat categoria, dar caut ajutor cat mai urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Karmesytta a răspuns:

Am auzit ca albastu de metil este foarte bun.Respect,frumos gest si vreau sa-ti zic ca m-ai emotionat!sad SPER SA SE FACA BINE

| Sarcasticu a răspuns:

Cred că cel mai bine ai discuta asta cu un veterinar...happy