| Ifrim_Bianca_2002 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor urgent va rog frumos, am un cocker spaniel de 3 ani,iar astazi am venit acasa si l-am gasit cu botul si limba umflate rau,iar ochii ii avea rosii,ii curgea si multa saliva,si se freca cu capul de iarba,prima data am crezut ca a fost otravit asa ca i-am dat lapte,si nu mai este atat de rau,nu mai este umflat si nici ochii nu ii mai are rosii,dar un om mi-a spus ca este de la un os care ii ramasese in gat,acum nu pot sa stau linistita,ma gandesc intr-una sa nu fii mancat ceva otravit,mentionez ca respira si putin greu,nu stiu daca de la limba umflata sau saliva,sau daca chiar este de la un os, va rog ajutati-ma tin foarte mult la el si nu vreau sa pateasca nimic crying(

Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Imi pare rau pentru ce s-a intamplat! sad Eu zic sa mergi cu el la medic cat mai repede, daca vrei sa-l mai ai! Si nu mai plange, mai bine roaga-te la Bunul Dumnezeu sa-l ocroteasca! Iti promit ca ma voi ruga si eu pentru el! Capul sus si cu Dumnezeu inainte! Te pup cu drag si iti doresc o zi frumoasa si un weekend minunat! Pa, pa!

| Ifrim_Bianca_2002 explică (pentru emy):

Multumesc! Acum nu mai are nimic, nu mai este nici umflat si nici nu mai saliveaza asa mult, vad ca si-a revenit, o sa il duc la veterinar repede cand o sa ajunga tati acasa, deoarece veterinarul de la mine din comuna nu raspunde..cred ca ii este mai bine, doar ca sta putin suparat.

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Din ce descrii tu nu sunt simptome nici de otravire nici de os ramas in gat, din pacate si eu trec frecvent cu cainii mei prin asa ceva si iti spun clar ca este de la intepaturi de insecte, la mine cand e furtuna cad albine pe ciment si nu mai pot zbura si cainii se duc cu gura si ii inteapa.Eu le dau o pastila de Fenazon care este special pentru reactii alergice si antiinflamatorii si in cateva ore se dezumfla si e bine

| Ifrim_Bianca_2002 explică (pentru Felys):

Off ce bine, ma speriasem am crezut ca este otravit si i-am dat lapte si s-a desumflat, o sa merg si eu sa cumpar acele pastile, multumesc!

| Suciu_Diana_1992 a răspuns:

Si eu am patit asa chiar astazi cu ouiul meu de gaina! Cred ca este pe moarte, dar scuze pentru veste... Asa era si puiutul meu care era nascut tarziu! Daca mananca si merge e bine, daca nu scuze... Sper sa se insanatoseasxa

| Ifrim_Bianca_2002 explică (pentru Suciu_Diana_1992):

Imi pare rau pentru puiul tau sad
Dar nu cred sa moara, pentru ca nu sta molesit, el alearga si se joaca, doar ca il deranjeaza si de scarpina de iarba, si oboseste repede din cauza respiratiei grele probabil.