| aamyy a întrebat:

Buna tpu.Suze pentru categorie dar as vrea sa va rog daca puteti sa imi raspundeti la o intrebare.Am o broscuta testoasa mica si am auzit ca daca carapacea e moale inseamna ca e bolnava.Din pacata doar carapacea da jos e moale.Oare e bolnava? Va rog frumos un raspuns rapid dau fundita. Multumesc mult.

7 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi daca e pui e normal sa aiba carapacea moale daca e mica.
Daca e mare du-te la veterinar cu i-a noi iti vom da doar sfaturii dar nu se va vindeca nici cu 100 de astfel de sfaturi.

| aamyy explică (pentru klau95):

Pai e mica...

| klau95 a răspuns (pentru aamyy):

Daca e pui si nu o are in totalitate moala inseamna ca nu i sa dezvoltat complet deoarece trebuie sa i se ingroase carapacea.
Cumparai si mancare cu vitamine si calciu special pentru ia logic.
Si ca sa traiasca bine tine-o la lumina, spatiu si inclusiv o insula. Fara astea 3 nu prea are cum sa duca o viata buna.
Dar poti sa imi dai o poza sau sa zici cati cm are?

| aamyy explică (pentru klau95):

Pai..4..cam asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce intrebi la Dragoste si sex cind ai categorie pentru astfel de intrebari?

| emanu23 a răspuns:

Se poate sa fie bolnava duo la cinvea care se stie uite un site aici despre boli http://www.testoase.go.ro/files/bolile_si_combaterea_lor.htm

| AristotelDenis a răspuns:

Duo la un veterinar el va afla daca e sau nu blonava