| lauraolivia a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. DAU fundita.Am o catelusa rottweiler(7 saptamana) si de azi dimineata nu mai mananca nu bea apa si are diaree...si plus de asta e foarte rece la labute si in gura.nu stiu ce sa fac.este foarte obosita si mai mereu sta intinsa.Nu reactioneaza cand o strig sau vorbesc cu ea. >>>ajutor

5 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Mergi cu ea la doctor de urgenta am avut si eu o catelusa care a avut aceleasi simptome si mi-a zis doctoru ca ar fi avut limbrici. Din pacate catelusa mea a murit.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Poate din cauza diareei happy cand esti bolnav/a nimeni nu prea are chef de viata [ sa zic asa happy ]. Ar trebui s-o duci la doctor
succes

| deedee191 a răspuns:

Duo de urgenta la veterinar, incearca sa ii incalyesti labutele, vezi daca are nasul umed, si stai langa ea si vorbeste cu ea cat de mult poti, pune-i apa pe botic putina si poate asa mai incearca sa bea apa si daca nasul nu e umed da tu cu putina apa, si nu fii ingrijorata in preajma ei ca o sa simta ca tie frica si asa si ea se sperie foarte tare, urgent, urgent la veterinar si sa se insanatoseasca foarte repede, succes, mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi cred si eu ca nu se simte bine daca tu ai luat-o de la ma-sa inainte de 2 luni.
Sa stii ca si mamele cainilor au rolul lor. Le mai da sa suga niste anticorpi intre 2-3 latraturi si asa ii ajuta sa creasca mari, sanatosi si voiosi.
Dar daca al tau nu a apucat prea mult sa suga de la ma-sa anticorpi e si normal sa ai probleme cu el. Sa zici mersi daca nu-ti moare.
Si altadata nu mai fa prostia sa iei un caine inainte de 2 luni.

| Goofy77 a răspuns:

Vezi ca se numeste parvoviroza in cel mai rau caz urgenta 1 la medic perfuzii si vitamine I. V. in cel mai fericit caz indigestie