| username2468 a întrebat:

Bună! Am o întrebare la voi, mă contrazic cu cineva în legătură cu două rase de câini diferite și anume ciobănesc de Asia Centrală și un dog argentinian, dintre cei doi câini, care ar câștiga o luptă între ei, cel argentinian sau ciobănescul? (nu vă gândiți că dau câini la luptă, nici nu am câini)

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Dat fiind faptul ca e DOAR teorie si nu practica (NU vreau sa vad asa o lupta), chestia suna asa ciobanescul e mai mare si mai puternic, dar argentinianul e, EVIDENT o rasa de tip pit bull, are exact aceeasi forma a capului dar e albicios, iar pitbull e o chestie pe care mi-as pune banii oricand, cand e vorba de asa ceva

| Eireann a răspuns:

Ciobanestii sunt caini puternici dar agili, rapizi si cu putere mare in muscatura. Dogul Argentinian se misca mai greoi din cauza pieptului foarte lat si desi nu dau drumul cand musca nu au forte multa presiune. Eu am un metis de ciobanesc de asia centrala cu bullmastiff.

| Florin9Florin9 a răspuns:

În mod normal ciobănescul mă gândesc, da cine știe

| username2468 explică:

Amuzantă glumă, n-o mai face

| username2468 explică:

Am nevoie de un răspuns, vă rog