| deea0008 a întrebat:

Buna,am o mare problema cu cainele meu,este bichon cu shitzu, are 1 an si 2 luni,cand ies afara cu el latra la toti cainii si daca se apropie le da cu botul(la cei mici)fie ca sunt femele sau masculi.Ce solutie sa adopt, ma face de ras tot parcul nu pot sa ies afara cu el si sa nu latre! Ajutor! Dau funda :*

4 răspunsuri:
| stefaniaaaaaa a răspuns:

Mergi si la-sa-l o luna la dresaj!

| DenisaDeea26 a răspuns:

Dacă te temi de acest lucru atunci când ieşi afară, e de rău. Fii sigură pe tine. Spune în minte că nu se va întâmpla. Iar atunci când latră la un câine, nu-l trage de lesă în semn de "Opreşte-te!", fiindcă el va considera acel câine un mai mare pericol, ca şi cum cineva te ia de lângă un om, tu dându-ţi seama că omul nu e prea "convenabil". Dacă se repede şi latră la vreun câine, încearcă să te calmezi, opreşte-te şi aşteaptă până termină. Dacă şi celălalt câine se ia la harţă cu al tău...Eh, atunci i-al în braţe şi pleacă foarte calmă de acolo, sau atrage-i atenţia cu altceva.

| PandyCrs a răspuns:

Hey,avand in vedere problema cainelui dv. va recomand sincer o sedinta de dresaj. Doar disciplina te duce cam la 250-350 euro. funda? happy

| DiamantulNegru a răspuns:

Du-l la dresaj