| TheMinedPlumbob a întrebat:

Am o mică-mare întrebare pentru voi.
De curând a venit un câine la mine în curte și a rămas aici, ca și cum ar fi la el acasă.
Eu sunt foarte milos față de câini și vreau să îl păstrez...Mai am un câine, dar este bătrân, are 10 ani, iar cel care a venit este doar un pui.
DECI, întrebarea mea este cum să o fac pe mama mea să vrea să păstrăm noul câine? Ea nu este de acord, iar eu chiar vreau să fie câinele nostru...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca v-ati prietenit, arata-i si mamei tale cat v-ati atasat.
Roaga-o sa-l tineti, fiindca celalalt caine nu mai poate apara casa atat de bine, cat unul tanar!

Catelul nou trebuie dus la vaccinat si va trebui ingrijit in permanenta (spalat, plimbat, dat de mancare etc.) ceea ce va fi TRABA TA ZILNICA, langa invatatul la scoala si alte ocupatii pe care le ai acum.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 4 caini ...am avut 6 dar doi au murit de batrinete si boala de aia de caini!

| venividivici2017 a răspuns:

Probabil este un semn ceva, nu ma pricep la asa ceva. Vrea sa fie aproape de voi, incearca sa il pastrati la voi happy

Răspuns utilizator avertizat
| IFeelS0Alone a răspuns:

Roaga pe mama ta frumos, explica-i ca o sa fi tu responsabil de el si ca o sa ai grija de el. Nu este nimic in neregula sa ai doi caini (eu am 3 unul batran si doi care au un an sau doi).