| Becca18 a întrebat:

Buna am o nimfa(E baiat)laughingAm auzit ca atunci cand este plictisit isi smulge penele... Daca da, ce as putea sa-i cumpar(jucarii)big grin? In Mai face un anbig grinSi este galben cu alb. Iam luat un balasuar, sta pe el dar cand se plictiseste incepe sa-si smulga penelecryingNu stiu ce sa faccryingMa puteti ajuta?
Dau fundita!:*Multumesc la totibig grinLa ceilalti dau vot daca e bunbig grin

5 răspunsuri:
| ReggaeGirl a răspuns:

Stiu ca nu o sa imi dai funda dar oricum te ajutbig grin.Pai ori ii iei pereche ori il faci sa creada ca are una:ii iei o oglinda speciala pentru papagali...

| djalexandrual a răspuns:

Pai... poti sa ii iei o oglinda si ceva pentru. asii ascutii ciocul(un os sau o placa din ghips)astfel nu cred ca se va mai plictisi.Ai putea sa ii iei o/un prieten/a, ii poti face un cuib si ai putea sa ai chiar si pui.

| Micheline a răspuns:

Cumpara-i o papagalita din plastic, o oglinda sau o cadita unde se poate juca in apa.happyEventual joaca-te tu cu el pentru a-i distrage atentia de la smulsul penelorlaughing.

| Micheline a răspuns:

Si eu am papagal si i-am luat o papagalita din plastic si nu m-a uitat delochappy.Eu mai mult il tin pe-afara si ma joc cu el sau ii vorbesc(si a si invatat sa vorbeasca). Mentionez ca am perus, tot baietelbig grin

| Becca18 explică:

Am toate astea dar nu-i mai trebuie si daca o sa-i iau o papagalita...am auzit ca o sa te uite...si nu o sa te mai age in seamabig grinhelp me please!