| Raluu1897 a întrebat:

am o perusita si de vreo 3 saptamani are aripioara dreapta putin lasata in jos. Ea zboara, mananca, ciripeste si se joaca cu celalalt perus al meu (am si un mascul). Am lasat-o in pace, n-am dus-o la veterinar si i-am tinut mai mult in colivie, ca sa n-o fortez. Ieri am vazut ca isi facea "nevoile" mai moale, dar peste seara si-a revenit. Sa fi avut vreo problema de moment? Se poate intampla... ca si la om...
In legatura cu aripa sa o duc la veterinar? Mi-e teama pentru ca ei nu sunt specializati in pasari. Daca nu-si revine si o da in altele?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Ar trebuie sa o duci la veterinar, pentru a nu i s-a agrava situatia si pentru a nu creste anormal aripioara. Iar in legatura cu scaunul moale, a mancat ceva ce nu i-a priit sau a avut niste probleme minore cu stomacul. Daca scaunul moale persista, sa te duci cu papagalul la veterinar.

| Raluu1897 explică (pentru LaLaura):

Am dus.o si mi-a zis ca aripa este doar inflaata, si a slabit putin din cauza durerii, acum 2-3 zile, dar pana azi a mancat, s.a jucat in colivie (mi-a spus vet sa nu mai las libera sa nu.si forteze aripa), se spala, ciripeste uneori. cel mai important este ca nu a continuat sa slabeasca. O sa mai merg cu ea la control zilele astea.

2 răspunsuri:
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic. Si papagalului meu (baiat) i s-a intamplat. Acum e un voinic!winking