| MeMeMe97 a întrebat:

Ieri, 01.07.2011, mi-am cumparat un perus mascul pui! nu stiu ce se intampla cu el dar ma ingrujoreaza foarte tare! in primul si in primul rand unde il asez acolo ramane, a doua problema ar fi faptul ca papagalul meu nu stie sa manance din cutiutele speciale ce le are colivia(daca il asez acolo mananca dar singur nu se duce), a treia problema si cred ca cea mai nasoala este ca el nu bea apa! nici din bolul coliviei nici din farfuriutele in care ii pun eu si cea de'a treia ar fi faptul ca el nu ciripeste deloc, daca aude pasari ciripeste de doua trei ori si atat...mentionez ca in momentul in care l-am cumparat el era cu foarte multi papagali si cred ca acum sufera... ce sa ii fac pentru a uita si pentru a se imprieteni cu mine, deoarece eu acum am foarte mult timp la dispozitie pentru a petrece cu el![ptc sunt in vacantawinking]

AjuuutooorR!

Răspuns Câştigător
| Luurd a răspuns:

Sall si eu am 2 perusi:D In primul rand cumparai o FEMELA neaparat bine inteles cum te rine situatia financiara daca.2 asa fac toti perusii pana se acomodeaza cu locul nici amei nu or ciripi 2 saptamani cred dupa aia si-or dat drumul si in al 3-lea rand incearca sa i faci jucarii sa iti petreci timpul cu el foarte mult si in final citeste asta:D http://www.blog.petz.ro/perusi-totul-despre-ei/ P.S eu cred ca ii am de 3 ani si inca nu mi-or facut puii... si dincate am citit femela se comporta exact ca o,, closca,, adica cum ar avea puii:D Sper ca ti-am fost de ajutor! Good Luck cu el.

3 răspunsuri:
| Luurd a răspuns:

Aaaaa scuza-ma am sarit chiar acolo cand ai zis ca ii pui... daca i pui mic bine inteles ca nu sti cum sa manance sau sa beie apa sau sa zboare fiind ca nu la invatat nime.straight face de aceea acum u ai sarcinalaughing

| SecretKiss_6821 a răspuns:

Pai, daca atunci cand era cu alti papagali era fericit, nu stiu, zic si eu poate ar trebui sa ii cumperi un mic prieten, (asta depinde de situatia financiara a ta si daca vrei) dar nu sunt sigura... am avut si eu papagal si nu facea asemenea lucuri( aica se simtea foarte bine si era vioi) dar si tu acum trebuie sa te ocupi de el mai mult, sa te joci cu el, sa vada ca il observi, stiu si eu, sa vada ca il iubesti. poate asta a sunat ciudat laughing, dar eu tin foarte mult la animale si eu asta as face. Mult norocwinking

| BlogPets a răspuns:

Salut ! Esti iubitor de animale, in special de pasari? Daca da, acceseaza pagina de blog http://bloggpets.wordpress.com/ unde poti gasi foarte multe informatii legate de aceste minunate vietati, dar si un loc unde poti pune intrebari legate de sanatatea lor etc. la care ti se va raspunde in scurt timp. Va asteptam !