| Ana999999 a întrebat:

Bună! Am o problemă...
Am un pește Betta Splendens, care pare să fie bolnav. Are coada lipita, sta de parcă ar fi mort, dar când e un zgomot se mișcă dar puțin. Nu înțeleg ce poate sa aiba...
In altă zi am văzut cum era aproape de suprafața apei și apoi s-a lăsat să cadă ușor în jos.
M-am uitat la bolile ce ar putea să aibă și nu îmi dau seama ce ar putea avea. Nimic nu se potrivește! Nu are nicio pată. Dar are coada lipita și nu prea poate sa înoate așa de bine. Va rog ajutați-mă! Vreau să trăiască! sad

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ne pare rău

| RxTx a răspuns:

Are inceput de sfarsit
Invatare de minte sa mai cumperi pesti
Eu am dat 1000 euro pe tot ce trebuie pentru acvarii in viata asta si tot nu am reusit sa ii tin in viata
Asa ca lispestete.
Ca si la cei ce au acvarii mor 59% dinte ei cand se duc la piață cu ei.
Ia urmarestel tu pr unul care vindea tarabă pestisori colorati sa vezi cati ii arunca inca de vii la canalizare cand inchide ziua de vanzare

Mama avea magazin intr-o piata si ma uitam la astia cu pestisorii

Mai bine ii vezi direct la ei acolo la magazin si cam gaga.

Este cam tot una cu comertul de sclavi

Daca tu cumperi pestisori atunci vor exista oameni care vor vinde pestisori
Si atunci vor exista sute de pestisori morti prntru ca tu ai cumparat unul

Dar daca nici tu nici eu nu mai cumparam sclavi
Asa vor disparea magazinele cu pestisori
Si atunci nici un prstisor nu va mai trai o viata in sclavie

| stefanpkr a răspuns:

In primul rand pestele asta nu suporta frigul. Iar in al doilea are nevoie ca cu cat acvariul e mai mic, cu atat apa trebuie curatata mai des. Oricum cauta si sfatul unui specialist de la pet-shop.