| RoxRoman a întrebat:

Am o problema cu pisica mea. O am de 2ani si am luat-o cu sora mea din fata blocului cand era mica. O iubim foarte mult dar tata nu se intelege de loc cu ea. Cand vine acasa face foarte urat la ea sa o sperie si pisica reactioneaza si ea urat la randul ei. De atunci pisica musca cand vine cineva la mine. Reactioneaza foarte urat. Cu mine sora mea si mama nu are nimic. Doar ca musca. Ne jucam cu ea si musca. Ieri ia lasat lasora mea niste urme foarte urate si mama vrea sa o dam da noi nu vrem. Ce pot face sa o calmez sa nu mai muste asa. Stiu ca are momente in care musca din joaca si momente incare ne jucam cu tata si ea face urat ca ea crede ca tata ne face rau noua.

7 răspunsuri:
| vldut a răspuns:

Vorbeste cu tatal taau si spune-i sa se poarte mai frumos cu pisica sa nu o mai sperie. Punel pe tatal tau sa i dea sa manance.Joacate si vorbeste cu ea.

| RoxRoman explică (pentru vldut):

De jucat ma joc mereu cu ea. cu tata n-am ce:-J ii tot zic si eu si mama si sora "las-o ma in pace! ce doamne tio facut? ii un animal u dai dovada de ce?" da tot una ii.

| vldut a răspuns (pentru RoxRoman):

Spune-i sa nu isi puna mintea cu o pisica explica-i k au alte lucrurii de facut decat sa stea sa gaseasca motive de cearta din cauza la o pisica.Nu i da cu spary k o sa o ametzesti cred ca o sa innebuneasca.Doar pune-l pe tatal tau sa i dea dansu mancare k dupa o sa fie altfel si pisica

| RoxRoman explică (pentru vldut):

Ok o sa incerc sa il fac sa inteleaga desi nu cred ca o sa reusesc. si mancare ii mai da el da oricum pisica il tine minte ca el ii cum ii. da la mine mama si sora mea nu are nimic doarme in fiecare zi cu mine si sora mea si sta cu noi atat ca uneori devine agresiva. ea nu e sterilizata. oare daca o sa o sterilizez o sa se imblanzeasca?

| vldut a răspuns (pentru RoxRoman):

Nu cred ca e se imblanzeste. Punel pe tatal tau sa nu o mai zgorneasca din locu unde sta sa vorbesca cu ea.In timp o sa se schimbe

| IasMin1 a răspuns:

Este un animal si nu are de ce sa il supere pe tatal tau

| SynergyBoy a răspuns:

Ia un spray si cand musca spreyazo in gura sau pe cap da cu bun simt sa no orbesti. n-o sa mai faca asta sa te muste repede fa tot asa