| Rossa8807 a întrebat:

Buna, am o problema și vreau să vă povestesc și vouă. Pisica mea e bolnavă, de 2 săptămâni merg cu ea la veterinar, eu cum nu am mașina trebuie să merg cu taxiul dar nu vrea nimeni sa mă ia, foarte rar găsesc unul sa mă ia. Trebuie să merg pe jos și veterinarul e foarte departe. Nu înțeleg de ce nu mă ia nimeni cu taxiul, pisica e in cutie, știu că există mașina specială pentru transportul animalelor dar la mine in oraș nu exista, ce pot face? : Funda

10 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Ascunde-o cumva sa nu se vada si gata, gasesti tu o solutie si nu spune ce e acolo

| Rossa8807 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am cușcă...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Rossa8807):

Pai si atunci? Suni la dispecer pentru taxi, daca comenteaza ii explici frumos ca nu are dreptul sa refuze cursa si ca o sa ii faci reclamatie, simplu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te împrietenești cu un taxi. Cum? Îl anunți că îi plătești cursa dublu.

| Lowraaa a răspuns:

Eu am i-am platit unui prieten benzina pana la veterinar si inapoi cand pisica mea a fost bolnava. Stiu prin ce treci. Si la mine in oras este la fel. Nimeni nu te ia in masina cu animale, chiar daca sunt in cusca. Ai outea incerca sa pui o patura peste cusca si sa te urci in taxi in spate, fara sa ii spui soferului ce ai acolo. ( asta merge doar daca pisica ta nu e galagioasa si nu te da de gol).
Sper din suflet sa gasesti o solutie si sa isi revina pisicuta ta?

| Rossa8807 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am sunat și doamna de acolo s-a enervat foarte tare că am sunat sa reclam

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Rossa8807):

Da? Trebuia sa ii spui foarte frumos ca o sa suni la OPC - sau sa si faci asta. Plus de asta, mai exista si presa, care moare dupa povesti cu taximetristi care fac nasoale. Nu sintem in Coreea de Nord, foloseste-ti drepturile!

| alina2k18 a răspuns:

Asa fac si in Bucuresti taximeTRISTII, cu pisic in cusca te refuza. Am intalnit unul acum multi ani de era alergic si numai gandul ca are pisoiul pe bancheta din spate il facuse sa lacrimeze si sa ii curga nasul big grin dar m-a dus acasa cu motanul.
La uber e ok.
Otherwise eu merg cu busu cand duc motanul la tuns laughing
In rest nu mai anunta ca ai pisica atunci cand faci comandawinking la taxi.

| Bizon95 a răspuns:

Nu mai spune ca ai pisica, cand faci comanda
dupa care, cand intrii in taxi intrii repede
apoi il filmezi
si daca nu vrea ii spui ca nu iesi din taxi, sa cheme politia
moment in care o sa ai un proces verbal in care se va scrie negru pe alb ca a refuzat sa te transporte cu pisica
dupa care ii faci plangere la politie si opc... SI la proteve, antena1, prima, etc... sa ii traiasca afacerea dupa aia!