| anonim_4396 a întrebat:

Astia care au garsoniere de inchiriat, de unde pana unde cer ei +200€ pentru 15 metri patrati si mobila pe vremea stra-stra-stra-stra-stra bunicii? Voua nu vi se pare absurd? Cand cu aceeasi bani gasesti apartamente virgine (adica la prima inchiriere, asa imi place mie sa le zic laughing ) de 50 de metri patrati si totul nou si modern in Militari, de exemplu?

Ma rog. Ideea e ca vreau sa ma hotarasc. Sa inchiriez o cutie de pantofi cu mobila veche si icoane pe pereti, dar care sa fie aproape de ce imi trebuie mie? Sau sa inchiriez cu fix aceeasi bani un apartament adevarat, care sa fie la prima inchiriere dar mai departe? Si sa imi iau un job de acasa ca sa scutesc mersul cu autobuzul? Ca dupa iar nu e bine. Ca trebuie sa merg cu transportul in comun (am permis dar nu am inca masina) de cate ori trebuie sa merg la mall etc.
Inca mai caut dar nu imi fac sperante prea mari ca o sa gasesc un apartament si frumos si in centru. Ori gasesc efectiv ultracentral si la pret bun, dar arata ca dr*cu, ori gasesc apartament impecabil, spatios, nefolosit dar departe de centru. A mai fost cineva in situatia asta? sad

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De acord, unde mai pui ca intermediari vor si un avans inainte, asta e Romania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Compari militari cu centrul Bucureștiului? De ce?

| Drimmero a răspuns:

Nu sugerez garsonierele, efectiv nu ai loc in ele, la pretul asta gasesti apartament, sau mai bagi ceva in plus si deja te lafai. Esti cumva venita pentru studii presupun, nu? Cauta cu atentie, depinde si de ce buget dispui, zona aleasa si toate cele. Orienteaza-te catre apartament, se gasesc si la preturi decente

| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat sa imparti apartamentul cu cineva?

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Scopul meu este sa locuiesc singura. Nu vad nicio realizare in a imparti apartamentul cu cineva, chiar daca ies mai ieftin.

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ar fi bine atunci sa incerci ambele variante. 6 luni in centru, 6 luni mai departe de centru si vei sti ce sa alegi.

| alina2k18 a răspuns:

In Militari in Bucuresti cu 200euro apartament in complex?
Sau in sat Rosu? laughing
''MILITARI'' Residence.
Cu 200 abia iei garsoniera de max 20mp la periferie in bloc vechi.
Astea-s preturile de ani de zile in Bucuresti si in orasele mari, nu ai ce sa faci daca nu iti convine.
E frumos la Bucuresti, nu?
winking
laughing

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Https://www.imobiliare.ro/......-XBSS10025

Militari residence.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, comuna Rosuwinking
Si ti se pare ca Militari Residence e in Bucuresti puiut?
Mananci o paine pana ajungi in Bucuresti laughing
Sa vezi mai ales iarna cum se circula p-acolosa laughing
Si nu au 50mp - 2 camwinking in Militari Residence.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Am gasit si de 50mp, am ss in telefon. "Puiut".

| RoCkKiD a răspuns:

E vorma aia din batrani ca prost nu e ala care cere e ala care da. Si dind moment ce isi permit sa le puna la preturile astea sunt oameni care dau.

Acum, motivul pentru care pretul e asa mare e exact dilema ta de mai sus, banii extra pe chirie ii dai pe locatia mai buna. happy

| Bariel a răspuns:

Iati o bicicleta