| dreamerrrrrrr a întrebat:

am si eu o intrebare: Care este rolul molustelor in natura si in viata omului?

6 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Adica ce rol au molustele in viata noastra?
Nu au rol...doar mananca plante nimic mai special.
Si mai ales in viata omului asta daca ajungi sa mananci molustelaughing desi se mai mananca prin india, etc.

| dreamerrrrrrr explică (pentru Sup3rN0va):

Hmm..pe linga faptul ca,, doar maninca plante nimic mai special'' molustele au si niste proprietati terapeutice uimitoare. Pe langa mineralele, in moluste se gasesc vitamine, o intreaga gama de aminoacizi esentiali, imbinari de fosfolipide, acizi grasi si zaharuri, necesare pentru mentinerea sanatatii omului. Pentru ca molustele, mai bine zis carnea de moluste se consuma proaspata, toate substantele active din punct de vedere chimic se asimileaza in stare pura.

| aBunnyMind a răspuns (pentru dreamerrrrrrr):

De unde ai auzit asta, de la chinezi big grin?

| dreamerrrrrrr explică (pentru aBunnyMind):

Http://www.almeea.com/......3-de-boli/

iata linkul in care pot sa confirm ceea ce am zis.
si desigur convinge-te si tu :)

| ady123 a răspuns (pentru dreamerrrrrrr):

Si atunci de ca ai mai intrebat daca stiistraight face?