| miky88 a întrebat:

Buna am si eu o problema am si eu o catelusa si-tu face 7 luni am fost cu ea la doctor si mi-a zis ca are gastrita mi-a dat tratament sa-i fac acasa de 3 zile dar nu se vede nici-un rezultat face foarte urat sadsadsad...va rog care ati avut probleme de genul acesta astept un raspuns sau un mic ajutor din partea voastra... poate ma ajutati voi intr-un fel? va multumesc pupici happy

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Banuiesc ca vomita dupa fiecare masa sau vomita un mucus spumos galben.

Se poate da de 3 ori pe zi un amestec de acid clorhidric diluat 2 g, pepsina 2 g, apa pana la 200 ml. Doza per administrare este de 1-5 lingurite si se administreaza cu 15 minute inaintea mesei. In hiperaciditate se poate da de mai multe ori pe zi cite o lingurita sau lingura dintr-un amestec format din bicarbonat de sodiu 5 g, sirop simplu 10 g si apa pana la 100 ml.

Daca nu da roade te sfatuiesc maine - poimaine sa te duci cu el la un alt veterinar.
Succes si O zi placuta! happy

| AnonymousAddict a răspuns:

Buna.Daca vomita si un lichid galben e destul de rau.Incearca sa ii dai sa manance de mai multe ori pe zi, iar dimineata si seara cate un pansament gastric gen dicarbocalm. Dupa ce isi revine da-i niste vitamine pentru caini ca sa se puna pe piciaore.Bafta.