| Elena271084 a întrebat:

Am și eu un Bichon și de doua zile vomita și face diaree. Sta bleg și nu vrea sa mănânce.
Ce pot face in aceasta privința?

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Este bleg pentru ca s-a deshidratat din cauza pierderilor de apa si electrolitii din organism--- diareea si varsaturile repetate sunt responsabile de dezhidratarea organismului!
Este obligatoriu, data fiind starea lui, sa-l duci degraba la veterinar!---va fi supus unei terapii de urgenta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa il duci la veterinar. Asa ar gandi un om rational.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent cu el la veterinar, poate sa moara daca nu i se acorda ajutor acum!

| mihai69 a răspuns:

Urgent cu el la veterinar!

| Defalucy a răspuns:

Ii poti lua o pastila, dar de preferat sa il duci la veterinar.