| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un iepuras de cateva luni, cred ca este rasa cap de leu. Imi poate spune cineva cat de mare poate creste si daca iarna rezista in cusca in balcon. Mentionez ca balconul este inchis. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cusca sa fie pe peretele blocului nu pe ext.

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iepurii sunt destul de rezistenti la frig, cei comuni. Oricum depinde cum e inchis balconul, cat de bine e izolat, e sticla normala sau termopan, daca e pe N sau S. O cusca ar trebui sa fie bine izolata, sa intretii un asternut curat, daca sunt perioade mai friguroase sa ai sub ea inca niste pereti in care sa pui barem un bec clasic de 15 - 25 w sa-i dea putina caldura. Ideea e sa nu inghete apa care i-o pui in cusca si morcovul. Despre acest micut vorbim?
http://www.iepuri.info/......-lionhead/

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cusca sa fie pe peretele blocului nu pe ext.

| betibeti50 a răspuns:

Cred ca este cap de leu, are blanita deasa si lunga si fire lungi la baza urechiuselor, este fetita si are 800 de grame. Azi am facut deparazitarea interna si urmeaza vaccinul. Problema e ca nu prea vrea sa stea in cusca, decat noaptea, in rest sta pe balcon, cand este singura si numai supravegheata in casa. Deocamdata are o cusca din carton improvizata cu litiera, dar urmeaza sa-i luam o cusca din aceea cu gratii. Sper sa fie cuminte si sa-i placa cusca noua si sa nu se mai agite in ea. Cam la cate kg cresc iepurasii cap de leu?

| betibeti50 a răspuns:

Daca stii mai multe despre iepurasi te astept sa-mi scrii pe adresa de email betulia2021@yahoo.com, chiar ma intereseaza acest subiect despre cresterea unui iepuras

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru betibeti50):

Nu stiu multe iubito, de cand aveam eu iepuri intr-o casa nelocuita a trecut o viata. In ultima vreme sunt numai pe albine. Vezi pe google site-uri de specialitate pe rase, forumuri de pasionati. E pacat sa chinui asa un animalut. Eu l-as tine in casa intr-o cusca mai mare intr-un colt si l-as lasa liber de 2-3 ori pe zi. De cand n-am folosit mailu am si uitat cum se face.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Vad ca-ti place si mierea. Daca eu n-o am pe muzica dar iti dau un borcan promiti sa-l lasi pe urecheat in casa?

| betibeti50 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca este cald afara, sta in balcon, liber, e viata lui dar daca e frig, il bag in casa, stai linistit, e cel mai rasfatat iepuras, participam si la un concurs foto
http://www.e-pets.ro/imagini-concurs/ma-numesc-pufy-si-1. Multumim pentru raspuns, ai funda de la noi. Apropo sunt alergica la albine, m-a intepat una in mana, si am ajuns la injectie :))), dar mierea imi place. O zi buna iti doresc. O sa imi schimb poza la profil, sa vezi ce ''miere'' de urecheat am.