| passion a întrebat:

am un acvariu.si o planta respectiv: Cabomba aquatica care a facut un fel de radacini albe lungi ce se lasa in jos spre fundul avariului...care e faza? e de rau?

6 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu este rau de loc, asa se poate inmulti planta. Poti sa rupi partea cu radacinile "aeriene" si sa o plantezi in nisip.

| B3Bytza a răspuns:

Nu. din cate se stie, daca planta creste, cresc si radacinile, ele se vor intinde pe fundul acvariului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aici tot ce-ti trebuie sa stii despre cabomba. Tu nu ai stiut cum sa o plantezi. Poftim link-ul http://www.latifa.ro/......a-aquatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu... poate e de rau, poate nu!

| mihai_1757 a răspuns:

Nu

| xxpurinsesuxx a răspuns:

Nu e de rau e de rau acelea se fac de la pesti