| roxy_4294 a întrebat:

am un bichon metis de 4 luni si am o mare problema cu ea. De fiecare data cand ma joc cu ea incepe sa ma muste, probabil ea crede ca se joaca dar de fapt musca destul de tare. am chiar si niste semne gen zgarieturi insa daca o sa continuie tot asa mi-e frica sa nu se ajunga la cicatrici sau sa fiu pusa in situatia de a o scoate la plimbare prin parc ier ea sa sara sa muste un copil... va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Eallscriellca a răspuns:

Hello! Nu te ingrijora Rox asa sunt toti catelușii cand sunt mici. Desigur atunci cand te musca arata-i ca te doare. Bichonul este plin de viata, vesel si jucaus, si mai ales extrem de afectuos cu stapanul, pe care pare sa il venereze. Trebuie sa ii arati cand e joaca si cand e serios. Dar asta atunci cand va mai creste. Toti avem semne si zgarieturi da la caini si pisici e de natura lor sa se comporte astfel mai ales cand sunt mici. Pe parcurs se vor invata. Sper ca te-am lamurit. Ceau! Ceau!

| pushtius1 a răspuns:

Este normal sa muste, asa se joaca ei cand sunt mici, incearca sa ii atragi atentia atunci cand musca mai tare (zici AU mai tare) sa isi dea seama cum sa tempereze muscatura. mai multe info despre catei gasesti pe http://animaledecompanie.info