| Zecalix a întrebat:

Am un caine Saint Bernard, il tin in cusca dar dimineata URLA, daca ma duc la el, nu mai URLA si daca intru inapoi in casa incepe sa urle, sau daca nu sunt acasa urla. Ce pot sa fac? Nu pot sa stau in permanenta cu el.

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil sa urle pentru ca este vremea cand catelele sunt in calduri, fapt deloc de neglijat.Va trece si perioada asta si nu va mai urla.

| Yamaha123 a răspuns:

Dai drumul si lui afara din cusca

| Zecalix explică (pentru Yamaha123):

Si daca ii dau drumul din cusca, un timp nu urla dar dupa cateva minute urla in fata casei laughing

| Yamaha123 a răspuns (pentru Zecalix):

Ia-l in casalaughing

| Yamaha123 a răspuns:

Poate ii e sete

| Zecalix explică (pentru Yamaha123):

Nu are cum man, il indop cu apa si mancare.

| KoNeTi a răspuns:

Pune-i botnita laughing

| Zecalix explică (pentru KoNeTi):

Urla, nu latrawinking

| Daniela_Daniela_2000 a răspuns:

Dai drumul prin curte sau ia-l in casa