| Sophyo1 a întrebat:

Am un caine, un perus si un hamster. Cainele este pui, perusul are 2 ani si hamsterul e batran curand va muri. In legatura cu asta, eu de-abia am timp de perus si de hamster si daca hasmterul va muri vreau sa-mi iau ori hamster, ori perus femela pentru masculul meu Miky.Nu stiu ce sa aleg. Daca iau o femela mi-am indeplinit visul si mereu am vrut sa am 2 perusi care sa faca pui, dar apoi este greu cu puii. Si daca iau hamster i-am nu prea am timp. Nush ce sa fac ca am si pisica(nu-i a mea). Mie putin teama cu puiii adica, femela care va face pentru prima oara pui...nu stiu ce sa zic. Eu vreau sa ma ajutati sa aleg una din ei. Voi ce ati lua hamster sau perus?

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Eu tot asa am facut am luat o femela pentru perusul meu poly si nu sau inteles :(. Acest lucru s-a intamplat acum 5 ani, si tot de cinci ani femela il bate pe Poly.Asa ca mai bine ia-ti alt hamster. uite si un video cu perusii mei baiatul canta in timp ce fata se scobeste :))
http://www.trilulilu.ro/YoZaMan/3ed786a44af5ac

| Ramo137 a răspuns:

Eu a-si lua hamster ca sa nu il uit, cum ar fi il iau in locul hamsterului care a murit in loc sa ai multi puisori de perusi, ok?
sper ca te-am ajutat

| oceanfreshair a răspuns:

Buna! Eu una iti zic sa iti iei un perus pentru ati indeplini dorinta si in plus cu puii nu o sa ai prea mare bataie de cap deoarece o sa aiba grija parintii de ei...tu trebuie doar sa le faci curat in cuib si sa le dai mancare parintilor(dupa vreo 3-4 saptamana. poti sa pui si o cutiuta mica in cuib pentru pui). Crede-ma, la mine e a 3-a serie de pui(ieri a facut primul ou:*) si sunt foarte bucuroasa! Stiu ca multi ar zice sa iti iei alt hamster ca sa nu il uiti pe celalalt insa asta e parerea mea, sa iti iei un perus. Sper ca te-am ajutat!

| leea99 a răspuns:

Cu ogramada de pui de perus o sa te simti bine dar nu o sa mai ai deloc timp pentru altceva. In schimb un hamster ar fi potrivit.