| katalinuzza a întrebat:

As vrea foarte mult un motan dar parintii nu imi permit...cum as putea sai convig?

12 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Incepe sa 'miauni" prin casa, poate o sa le placa parintlor tai.

| justMe29 a răspuns:

Pai prima data, stai la casa sau la blocbig grin
apoi, poti sa le zici ca daca ai avea un motan ca animal de companie, ai invata sa fii mai responsabilabig grin si chiar asa e, va trebui sa il hranesti u si de asemenea daca stai la bloc sa-l inveti la cutie cu nisipbig grin
baftawinking!

| psiHopixia a răspuns:

Hi Catalina.eu de exemplu eu le'am zis ca im doresc un pisoi si ei la fel mi'au zis ca nu, ca nu's responsabila etc. Dar eu am inceput sa fiu mai cuminte, (sa invat mai mult), sa fac mai multa curatenie si o tot chemam pe mama la calculator sa vada ce pisoi frumosi sunt si cat sunt de draguti. Apoi dupa ceva timt i'am mai intrebat odata si au zis "Mai vedem" asta e replica lui mamalaughing si am continuat cu comportamentu meu cel foarte buna.pana cand m-am trezit cu un pisoi. dimineata la 5 ma lingea pe fatalaughing Era puiut. laughing Mama mi-a zis ca a venit tata de la munca cu el si dimineata la 5 mi l-a pus in patlaughing) Foarte tare.acum suntem nedespartiti.vine cu mine la magazin (ma asteapta la usa), vine cu mine la plimbare(nu in lesarolling on the floor) etc.tongue Daca vorbesc cu el.el miauna in semn de raspunslaughing Eu iti doresc mult succes! :*

| Kira22 a răspuns:

Salut
pai ar trebui sa le zici ca de ex da ca esti singura la parinti si ai tai stau de dimineata pana seara la servici spune-le ca tie urat singura.(asa mi-au luat ai mei un caine)
sau daca stai la casa mai intra si soareci in casa si le spui ca motanul va manca toti soarecii. Sper ca te-am ajutat

| Amii_8530 a răspuns:

In primul rand. Depinde si cat de indemanatica cred ca esti tu parintiilaughing Daca nu prea te pricepi n`o sa-ti ia niciodata un motanwinking Apoi. si eu vreau un motan si m`am priceput sa-i fac sa`mi ia unu` big grin 4 moduri:
1: Trebuie sa fii cat mai convingatoare si le spui ca o sa-l speli, plimbi, ii dai de mancare. blablabla chatterbox
2: Timp de cateva saptamani inainte sa le spui asta trebuie sa fii mai ascultatoare, mai cuminte. etc.
3: Te interesezi pe net de poze cu modelu` de motan pe care`l vrei si le explici cum arata, ca`i dresat, ca`i asa ca`i asa. chatterbox
4: Le mai spui ca n`o sa-i deranjeze deloc si ca tu o sa stai mereu cu el si tot assa.
5: Si`n final le spui c`o sa-l iubestii mult si ca n`o sa-l abandonezi niciodata si ca o sa stai mereu cu el. chatterbox
Succes love struck Cu mine a mers :*
Fundabatting eyelashes?

| MyFirstLove a răspuns:

Hey. Asa si ai mei nici in ruptu capului sa ma lase, dupa atatea rugaminti si am vazut ca raspunsu ii nu, nu, nu le-am zis ca o sa am grija de el, ca o sa fac curat dupa el, ca nu o sa gaseasca nici un fir de par pe perne nici nu o sa simta ca ii in casa [i-am lasat pe ganduri dar nu o zis nimic] dupa cateva zile ma trimite pana afara si in fata usi erau un motanel si o pisicuta dragalasi foc love struck ii ador... acum si parintilor mei le plac happy

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Depinde.poate ai astm si motanii nu sunt buni in acest caz. Daca nu ai astm, spune-le ca tu ai sa il ingrijesti, dar nu-i minti

| CristiPavel a răspuns:

Incearca sa le prezinti cererea ta dintr-o perspectiva de castig pentru ei.

Adica, ei ce castiga daca iti cumpara un motan?

Gandeste-te bine, strange cat mai multe idei.

Un exemplu, "eu voi fi mai responsabila, pentru ca va trebui sa am grija de el", etc.

Accepta multe idei. Ideile bune vin din ideile multe.

Bafta!winking

| florina200 a răspuns:

Pai spune-le ca o sa ai grija de el si ca tiai dori foarte mult un motan.ca o sa ii dai de mancare.ca o sa ii faci baita.ii convingi tu pana la urma .succes.bafta.

| alexdarkstar a răspuns:

Hmm...un motan necesita foate mare grija.Pa ca sa-ti convigi parinti e putin cam greu,dar poti incerca sa le spui ca vei avea grija de el il vei peria pentru a nu imprastia par,o sa-i cureti cutiuta cu nisip in fiecare zitongue,o sa-i dau mancare la ore adecvate,o sa te joci cu el, o sa-l speli, o sa-l plimbi etc. multa bafta.PS:raspunsul nu a fost pentru funda, daca consideri ca merit m-as multumis si cu vot(sau funda)

| cozmin_5916 a răspuns:

Da cred ca nu ai asa ceva! ma rog poate gastesti! ia multi soareci dale drumu prin casa si cred ca va functiona

| ZAPADA_4366 a răspuns:

Zapada!