| SuntDoarUnBaiat a întrebat:

Am 13 si as vrea sa merg intr-un club cu fratele meu ca are 19. Cum as putea sa-mi convig fratele si parintii sa ma lase?

7 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

La 13 ani in club?raised eyebrows

| William a răspuns:

Nu e nevoie sa te lase, mai asteapta 6 ani si o sa mergi singur.

| IMC90 a răspuns:

Realizezi ca numai cretinii, tiganii, cocalarii, pitipoancele si curvele se duc in club, nu?
Uite cateva motive pentru care n-ai ce cauta acolo nici dupa ce faci 18 ani:
- muzica e de tot rahatu'
- si Einstein ar iesi la fel de prost ca taranu cu Maserati dupa o noapte de clubbing. Muzica si atmosfera de acolo iti scad IQ-ul ca si cum ai frana cu ultimul model de Porsche
- dai pe un suc/bere de 10 ori pretul din hipermarket (deja scrie pe tine cretin daca faci asta in mod repetat la intervale scurte de timp)
-daca vrei sa faci pe interesantu si mergi ''la agatat'' e posibil sa pleci la domiciliu citez ''in 4 pungi si 6 saci''. Asta pentru ca e plin de camatari si de mafioti care si-au scos la produs curvele.

| pwp a răspuns:

Ai 13 ani...parintii nu te vor lasa sigur tongue
Iar fratele...crezi ca lui nu i-ar fi rusine sa mearga cu fratiorul dupa el? Are si el altceva de facut pe-acolo..nu sa se uite dupa tine.
Mai asteapta 2 ani si atunci tu vei fi seful :*

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic ca fratele trebuie convins, apoi parintii. In primul rand el isi ia raspunderea in fata lor ca va avea grija de tine. Si daca parintii tai au incredere si se bazeaza pe el (depinde cat e de convingator), cedeaza rugamintilor lui. problema e cum iti convingi fratele? fa-i si tu un mic cadou, o ciocolata, o doza de bere (e major, nu?), daca nu merge recurgi si tu la un mic santaj...Gasesti tu ceva!

| DLeonard a răspuns:

Fratele este cel mai usor de convins. Parintii nu trebuie neaparat sa stie ca te duci in club. Vorbeste cu fratele tau si spune-i ca vrei si tu sa mergi printr-un club sa vezi cum e. Daca e baiat intelegator o sa te ia si o sa gaseasca o scuza pentru parinti.

| HocusPocus a răspuns:

La 13 ani in club? Nu e un pic cam devreme?thinking