| Mynameis93 a întrebat:

Aş vrea să-mi cumpăr un cățel.M-ați putea ajuta cu un exemplu de rasă? Să fie destul de cuminte şi să-i placă copii.Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| CbtRaduRO a răspuns:

Doberman - am și este perfect pentru așa ceva.
Dar, fără o curte mare nu ai nici o șansă să ții un astfel de câine.
Atitudinea este acceasi ca la un bebelus, nu te lua după ce scrie pe internet.Nu lasă păr, mânâncă enorm de putin (in functie de cum il cresti, iti dai seama ca el mananca cat ii dai.Dar tu trebuie sa ai grija sa ii da doua portii pe zi egale si regulate. Acest câine NU are voie să fie gras )

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Caniche (poodle). Sunt cei mai dulci! Cârlionțați și pufoși. Și nu lasă păr.
Personal, m-am săturat să văd la orice pas, bichoni și shih tzu. straight face

| Saiko10 a răspuns:

Iti recomand Pomohaci ii plac copii foarte mult.

| Mynameis93 explică (pentru Saiko10):

Îți recomand o carte,"glumele" nu-s de tine. Xoxo

| Ensiferum a răspuns:

Buldog francez, Beagle.

| Anyo1988 a răspuns:

Orice caine ii plac copii, depinde doar cum il educi big grin

| kossmynet a răspuns:

Goldeni Retriever sau Labrador... deștepți, devotați, le plac copiii, se adaptează foarte bine și la curte și la bloc

| Vlad_Balea_1994 a răspuns:

Golden Retriever

| Melissa1996 a răspuns:

Bichon maltese - și eu am aceasta rasa de caine si iubeste foarte mult copii mici cand il plimb prin parc daca vede un copilaș mai mic merge la el si il pupă ( il linge pe fața ).
Este foarte energic si iubitor.
Am de gând să imi mai cumpar o femela ca sa faca pui.