| SCARLET_8977 a întrebat:

Buna astazi am salvat un gugustiuc din ghearele unei pisici dar din pacate este ranit la o aripa si nu poate zbura as vrea sa stiu sum sa il ingrijesc si ce sa ii dau sa manance va rog cat mai repede sad. cel mai complex raspuns primeste fundita si vot...sad va rog sa raspundeti nu vreau sa moarasadsad

Răspuns Câştigător
| cosmin_3440 a răspuns:

Scarlet trebuie sa-i pui doua lemne(un betisor de la inghetata rupt in doua)il pui pe o parte si cealata parte si apoi dai de jur imprejur cu pansament, iar cu mancarea niste rame, lapteceva.

3 răspunsuri:
| king4aday a răspuns:

Trebuie sa ai grija la hidratare. Poti sa-i dai seminte de grau fierte (si dupa aia racite, bine-nteles) sau de floarea soarelui. Maine poti merge si la un pet shop sa cumperi de acolo mancare pentru pasari. Azi da-i ceva ce ai prin casa, paine umeda, ca la ora asta nu cred sa mai gasesti ceva deschis. Pune apa unde sta, pentru ca se deshidrateaza repede, mai ales de la paine. Succes!

| Diiiia a răspuns:

Dul la veterinar ...sau daca nu il duci panseazaal dai de mancare faina apa logic
si sa nu ii dai drumul pana nu isi revine sa nu il lesi afara si sa il pastrezi pana incepe sa-a zboare calumea... funda?

| Diiiia a răspuns:

Poti sa ii dai si paine grau daca nu mananca da-i fortat