| AdeAde2 a întrebat:

Azi am primit o pisicuta de la parintii mei.Am scos-o putin afara pentru ca tot mieuna iar dupa am adus-o inapoi dar se tot ascunde sub pat si nu mai iese deloc. Nu vrea sa manance,nu se joaca, nimic. Stiu ca este prima zi si nu este inca obisnuita cu mine dar ma gandeam ca poate ii este frica din alte motive. Sincer, nu stiu ce sa fac cu ea am incercat sa ma joc, sa ii dau de mancare, apa dar se sperie daca pun mana pe ea. Va rog cine stie ce este de facut raspundeti-mi urgent. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa-i lasi timp sa se acomodeze. Eu am avut o pisica in apartament si o zi a stat in baie, la geamul de aerisire. happy
Nu te grabi sa intri in viata ei cu forta, inca esti o straina pentru ea.
Cu timpul, veti deveni bune prietene si va vrea sa stea in bratele tale. Trebuie doar sa ai rabdare. happy