| ~AleXa~ a întrebat:

Cainele meu ( rasa Lup Alsacian) care a implinit pe 5 mai varsta de 3 ani nu poate sa mearga cu picioarele din spate, se taraste pe jos cu greu cu picioarele din fata. Veterinarul nu stie care este cauza dar i-a prescris un tratament cu injectii ( nu stiu ce fel de tratament) si se simte mai bine.De 2 saptamani abia joi putea sa mearga cu ajutorul nostru. Mananca bine si are pofta de mancare si bea mult. Ce sa fac? Cum sa fac ca sa mearga din nou? Ce medicamente sa-i dau? Dau fundita

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu zic ca are o forma severa de rahitism.
Cam prea devreme sa aiba paralizie.
La cat timp l-ai luat de la mamica lui? Cat timp a supt lapte?
I-ai dat lactate in perioada cresterii?
Are nevoie de calciu si antiinflamatoare.
Dar eu nu pot sa-ti spun de aici. Mergi la alt medic, mai competent. Nu exista sa-ti spuna un medic : " Nu stiu ce are ".
Ii face radiografii, ii face analize si afla!

| sy46 a răspuns:

I-ai dat o doza suficienta de calciu pe perioada cresterii?
Continua tratamentul prescris de medic.

| sweetgirl_3109 a răspuns:

Ce trist...
ewopz zc sa ii dai calciu jy sa urmezi tratamentul... jy sa te rogy la d`zeu sa se fc bine... ii urez multa sanatate

| Cristianne a răspuns:

Imi pare rau...si cainele bunicii mele patise asa si avea vreo 1 an-2.PARALIZASE la picioarele din spate.asa ca a zis bunicu ca in loc sa se chinuie mai bine sa il eutanasieze.sadnu mai avea ce sa faca dar catelul tau poate mai are o sansa daca zici ca se simte mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un ciobanesc german, i-am facut o gramada de injectii dar in zadar ca nu au folosit la nimic, a trait vreo 5 ani asa kinuit si amuritcrying.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu am un lup canadian de 11 ani. Si el are probleme cu labele din spate dar numai iarna cand este frig afara. Dar oricum de cand a fost mic i-am dat numai orez cu legume si vita, branza de vaci si mult calciu. acum face si el injectii. doctorul mi-a zis ca se fac o serie de 10 injectii in lunile cu R toamna si primavara. Ti-l recomand pe doctorul meu Ionescu Radu. are cabinetu in spate la biserica catolica de la piata muncii e undeva printre stradute. e foarte bun doctorul! Succes si sper din tot sufletul sa isi revina